Seznam pobytových akcí

Líchovy 2020 - letní tábor
AKTUÁLNĚ

Líchovy 2019 - letní tábor

Líchovy 2018 - letní tábor

Janov 2018 - jarní pobyt

Janov 2017 - pozimní pobyt

Pařez 2017 - letní tábor

Janov 2017 - zimní pobyt

Janov 2016 - pozimní pobyt

Líchovy 2016 - letní tábor

Janov 2016 - zimní pobyt

Podzim 2015 - podzimní pobyt

Léto 2015 - letní tábor

Zima 2015 - zimní pobyt

Janov 2014 - podzimní pobyt

Líchovy 2014 - Letní tábor

Janov 2014 - zimní pobyt

Líchovy 2013 - tábor

Janov 2013 - zima

Janov 2012 - podzim

Líchovy 2012 - tábor

Janov 2012 - zimní pobyt

Janov 2011 - pobyt

Líchovy 2011 - tábor

Líchovy 2010 - tábor

Líchovy 2009 - tábor

Líchovy 2008 - tábor

Hradiště 2007 - tábor

Šenov 2006 - zima

Janov 2006 - podzim

Březejc 2006 - tábor

Janov 2005 - podzim

Březejc 2005 - tábor

Šenov 2004 - tábor

Rožnov 2003 - tábor

Zámostí 2002 - tábor

Březejc 2001 - tábor

Výběr realizovaných pobytových akcí od roku 2001

Akce a jejich popisy jsou průběžně doplňované. Mějte, prosím, trpělivost!

Březejc 2001 - letní tábor (14 dní)

Letní tábor se konal v rekreačním středisku Březejc u Velkého Meziříčí. Program celotáborové hry měl detektivní nádech. Přijeli jsme přímo do děje, který se odehrával na poklidném anglickém panství. Seznámili jsme se s pánem domu, jeho synem s manželkou, služebnou a zahradníkem. Hned první noc našeho pobytu v táboře se ovšem stala vražda. Pán domu byl nalezen mrtvý v místnosti, do jejíhož otevřeného okna vedlo plno stop. To se ví samo sebou, že bylo třeba tento zločin náležitě vyšetřit...
Celkem bylo přítomno 28 klientů a 12 vedoucích. Hlavní vedoucí: Věrka Rybářová, zástupce: Ludmila Kantoríková.

Zámostí 2002 - letní tábor (14 dní)

Letní tábor se konal v rekreačním středisku Pařez v Zámostí u Jičína. V nádherném centru Českého Ráje nás čekala spousta překvapení. Kromě romantických výletů a obdivování krásy přírody jsme s hrůzou zjistili, že se poblíž tábora nachází zřícenina hradu Pařez, kterou obývá temný pán. Ten usiloval o proniknutí do tábora. Naštěstí nám přišel na pomoc moudrý stařec, kterému jsme začali říkat Mudrc. Plněním jeho úkolů jsme se nejen temnému pánovi ubránili, ale navíc jsme ho i vyhnali z jeho sídla. Dle tamních obyvatel se již od té doby na hrad nevrátil.
Celkem bylo přítomno 28 klientů a 12 vedoucích. Hlavní vedoucí: Věrka Rybářová, zástupce: Ludmila Kantoríková.

Rožnov 2003 - letní tábor (14 dní)

Tentokrát jsme se vydali daleko od Liberce - do rekreačního střediska Orbita v Rožnově pod Radhoštěm. V krásné přírodě na úpadí Beskyd jsme ztrávili báječný čas plný her, naučných testů, procházek, výletů a pořádné zábavy. Učili jsme se např. stavět sluneční hodiny, vyjeli jsme lanovkou z Trojanovic na Pustevny, batikovali jsme trička, apod. Tento tábor byl prvním, kdy jsme k dopravě využili ochotné nabídky Krajského centra ČD v Liberci a cestovali jsme vagónem specielně upraveným pro potřeby ZTP občanů.
Celkem bylo přítomno 28 klientů a 12 vedoucích. Hlavní vedoucí: Jiří Blekta, zástupce: Petra Dymokurská (t.č. Krčmářová).

Šenov 2004 - letní tábor (14 dní)

Letní tábor se konal v penzionu Tavba v Kamenickém Šenově.
Celkem bylo přítomno 28 klientů a 12 vedoucích. Hlavní vedoucí: Jiří Blekta, zástupce: Ludmila Kantoríková.

Šenov 2006 - zimní pobyt (1 týden)

Pobyt se uskutečnil v penzionu Tavba v Kamenickém Šenově. Počasí nám vytvořilo skutečně zimní atmosféru s dostatkem všeho, co dělá zimu zimou - sněhu i mrazu. Nad penzionem se nachází krásný kopec, který je jako stvořený pro sjíždění na čemkoliv. Již třetí den pobytu jsme ho však kvůli bolavým nohám opustili a raději sjížděli nepoužívanou cestu vedle penzionu. Nebyla sice tak dlouhá a strmá, zato se lépe zdolávala při cestě s práznými saněmi na startovací čáru. Od čtvrtého dne jsme ovšem dostatečně nabaženi sněhem na sáně už ani nepomysleli, a tak jsme podnikali různé výlety do okolí, z nichž nejdelší byl na Panskou skálu. Pobyt byl prodchnut spoustou her a tvořivých činností. Vyprávěli jsme si např. o polárních expedicích, cvičili scénky na téma "Cesta za polární kruh" či "Opětovné překročení sedmdesáté rovnoběžky".
Celkem bylo přítomno 23 klientů a 8 vedoucích. Hlavní vedoucí: Jiří Blekta, zástupce: Ladislav Trhlín.

Líchovy 2009 - letní tábor (14 dní)

Již po druhé se letní tábor konal v rekreačním středisku PROSAZ v Líchovech - Bučilách. Program celotáborové hry byl zaměřen "džunglovně". Děti během prvního dne našli ztroskotané letadlo jediného přeživšího - Tarzana. Ten byl ovšem již starší a zcela postrádal lidské návyky. Cílem dětí bylo udělat během 14 dní z Tarzana člověka tím, že mu budou postupně připisovat správné lidské vlastnosti. Všechny činnosti tábora byly zaměřeny na téma "džungle". Učili jsme se rozbíjet kokosové ořechy a zpracovávat skořápky, vyráběli jsme oblečení z přírodních materiálů, hráli různé hry, stavěli příbytky, apod.
Celkem bylo přítomno 28 klientů a 12 vedoucích. Hlavní vedoucí: Ludmila Kantoríková, zástupce: Kateřina Kaňková.

Líchovy 2010 - letní tábor (14 dní)

I v tomto roce byl letní tábor uskutečněn v rekreačním středisku PROSAZ v Líchovech - Bučilách. Téma celotáborové hry bylo - Zase o rok starší. Děti se v každém dni tábora seznamovali s jedním měsícem v roce a vším důležitým, čím se tento měsíc vyznačoval. Dozvěděli jsme se např., jak správně ošetřit zranění na sjezdovce, proč se slaví sv. Valentýn, či něco více o Velikonocích. Nechyběla samozřejmě také příprava na školu, pořádná demonstrace či vánoční stromeček.
Celkem bylo přítomno 28 klientů a 12 vedoucích. Hlavní vedoucí: Jan Borovička, zástupce: Jiří Blekta.